Armenia EXPO Atlas Mall Certified Atlas Mall Certified CIS ٍEMAS Training, certification and evaluation Certificate Training World Wide On line Training
نشان CE
این نشان، به منظور ایجاد هماهنگی اجباری در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی که در اتحاديه اروپا European Union و يا منطقه اقتصادي اروپا European Economic Area تولید یا به فروش می‌رسند، ارائه شده است. این حروف به‌ تنهایی معنای لغوی خاصی نداشته ولی به طور مشخص اختصار کلمات فرانسوی زیر میباشد:

Communaut Européenne

یا

Conformité Européenne

 

محصولاتی که واجد شرایط دریافت نشان CE می‌شوند، می‌بایست از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گرفته و درصورت عدم وجود هر یک از موارد ذکر شده در مشخصات محصول، آنگاه محصول مربوطه امکان دریافت نشان CE را اخذ خواهد نمود.

اگر شما توليد کننده يک محصول هستيد و قصد داريد آنرا به يکي از بازارهاي اتحاديه اروپا EU و يا منطقه اقتصادي اروپا EEA صادر نماييد، لازم است قبل از ارسال محصول خود، اقدامات لازم جهت اخذ نشان استاندارد اروپا يا CE Marking را انجام دهيد.

توجه داشته باشید که در حال حاضر بيش از 70% کالاها براي ورود به بازارهاي فوق، در 28 کشور عضو اتحاديه اروپا، مشمول اخذ نشان CE اروپا ميشوند.

نشان CE معمولاً براي بسياري از محصولاتي که در اروپا به فروش ميرسد ضروری است. اما در حال حاضر کشورهاي ديگري نيز از جمله همسايگان ايران و کشورهاي حاشيه خليج فارس و کشورهاي تازه استقلال يافته شوروي سابق نیز شرط داشتن نشان CE بر روي محصولات را براي ورود محصولات وارداتي خود، در نظر گرفته‌اند.

همچنين مشتریان داخلی نيز به علت اعتمادي که به نشان CE پيدا کرده‌اند، در هنگام خريد کالاهاي مورد نياز خود، علاوه بر مهر استاندارد ملي، به دنبال علایم و نشانه های ISO و CE بر روي کالاها مي باشند.

بنابراین کسب و درج نشان CE بر روی کالا موجب جلب اعتماد مشتری گردیده و براي کالای شما رونق بیشتر بازار فروش را در داخل و خارج از کشور به همراه خواهد آورد.